Тест IELTS: всі секрети успіху

IELTS - спеціальний сертифікат, який підтверджує певний рівень ваших знань англійської мови. Це найпопулярніший тест у світі, який може відкрити перед вами безліч дверей, стати важливим кроком в отриманні бажаної посади. Це - міжнародна система оцінювання, яка представлена ​​у вигляді двох версій: академічної та загальної.

Раз ви читаєте статтю про IELTS, значить, у вашому житті настав час змін, і доведеться виконати ряд вимог, включно тест IELTS. Легко впоратися з цим завданням зможуть тільки ті, хто змалку займається з репетиторами, виросли в мовному середовищі або постійно вільно спілкуються з носіями. Це не означає, що інші здати не зможуть, але прикласти зусилля доведеться.

Чи варто готуватися самому?

Важливо розуміти, що підготуватися самостійно можна, але якщо ви націлені на відмінний результат з першого разу, то варто довіритися професіоналам, у яких є практичний досвід проходження даного тесту і підготовки до нього. Якщо у вас прекрасний рівень мови, то можна спробувати підготуватися за підручниками. Вам ніхто не може заборонити.

Для людини, який володіє мовою нижче рівня Upper Intermediate, фахівці дають рекомендації звернутися за допомогою. Так ваші шанси з першого разу отримати довгоочікуваний сертифікат набагато вище. Професіонали знають, на що варто звернути увагу, оцінюють рівень знань і можливості, можуть підібрати правильну стратегію.

Основні вимоги при підготовці

Щоб здати тест IELTS необхідно не тільки приділити час своїм знанням та вмінням, а й слідувати деяким рекомендаціям, які зроблять процес підготовки ефективніше, а проходження тесту результативніше.

Ви повинні реально оцінювати власні знання мови.

Словник англійської мови повинен бути у вас під рукою, застосовуйте ідіоми в спілкуванні з іноземцями.

По можливості тренеруйте свої навички в спілкуванні з носіями мови.

Варто ознайомитися з прикладами завдань IELTS і пройти пробне тестування. Добре, якщо фахівець потім вкаже вам на ваші помилки.

Перед тестуванням обов'язково провести тренування щодо заповнення бланка відповідей, чітко дізнатися місце проведення тестування, і те як туди добратися вчасно.

Загальновизнані стратегії і кілька порад як IELTS здати успішно

Якщо ви готуєтеся до проходження тесту IELTS, то прочитати рекомендації - це необхідність. Можна зустріти поради не тільки щодо рівня знань, а й чіткі вказівки: скільки слів сказати, скільки часу займає відповідь і т.д. Вам варто навчитися контролювати час, щоб відчувати, наскільки добре ви справляєтеся із завданнями, де потрібно прискоритися, а що і взагалі пропустити.

Залежно від розділу тестування потрібно правильно розподіляти час. Не панікуйте і намагайтеся зробити все максимально чітко і добре. Варто ознайомитися окремо з кожною частиною тестування і розібрати стратегії по кожній з них.

Listening. Багато цю частину тестування бояться як вогню. Справа в тому, що ви чуєте текст один раз, і немає можливості щось перевірити ще раз. Для успішного проходження цієї частини існують деякі секрети.

Перед прослуховуванням запису вам дають 30 секунд на підготовку. Ви не повинні витрачати жодної секунди. Ваше завдання - ознайомитися з питаннями, продумати можливі відповіді на них, виходячи з інформації, що міститься в самих питаннях. Щоб було простіше - підкресліть в них найголовніше. Це допоможе сконцентруватися на цьому в тексті і виділити потрібну інформацію при прослуховуванні.

По завершенні кожного розділу варто відзначити для себе, де відповіді на питання ви вгадали, а де ні. Швидко накидайте відповіді, але в самому кінці у вас буде 10 хвилин для оформлення їх на чистовику. Ніколи не пропускайте питання. Напишіть хоч якусь відповідь, адже часто в питанні вже міститься підказка. Не забувайте про правопис!

Дуже важливо, також пам'ятати, що слова в завданнях і записи будуть відрізнятися. Тому, одним з акцентів при підготовці до іспиту потрібно зробити на розширення вашого словникового запасу.

Reading. Тут також необхідно починати з виділення ключових слів. Ви ознайомитеся з питаннями і зрозумієте, що багато з них містять у собі варіанти відповідей. Пам'ятайте, відповідь на складне або просте питання оцінюється однаково, тому починайте з того, в чому ви впевнені, а потім повернетеся до решти. Є кілька найпоширеніших технік.

Ви можете сканувати текст, а саме: прочитати початок, кінець, ліву і праву частини. Ваша мета - знайти інформацію по ключовим словам. Швидке читання дозволить ознайомитися з усім текстом, що дозволить відповісти на ті питання, які стосуються особистої точки зору або вимагають розуміння сенсу тексту.

Writing. Тут важливо розділити свою роботу на дві частини. Перша передбачає опис таблиці, графіка, запропонованого процесу або їх поєднання. На цю частину у вас всього 20 хвилин. Постарайтеся не витратити ні на 1 секунду більше, оскільки друга частина творча і вище оцінюється. У вас є 40 хвилин, щоб написати есе з 250 слів.

Перед написанням есе вивчіть питання, продумайте свою ідею, розділіть її по абзацам. Ви повинні за 35 хвилин розкрити суть питання. Не варто відхилятися від теми і писати про те, що ви добре знаєте. 5 хвилин часу залишається на перевірку помилок.

Оцінювати ваші труди будуть за критеріями:

- Розкрито чи тема? Чи отримана відповідь на питання?

- Граматичні помилки.

- Багата лексика.

- Структура есе, його написання.

Без практики вдало впоратися з подібним завданням складно, тому постарайтеся знайти можливість виконати подібні завдання багато разів. Не варто занадто перевищувати межі в 250 слів, але пам'ятайте, що 250 слів - це мінімум, який ви точно повинні написати.

Speaking. Це найскладніша частини, до якої складно підготуватися самому. Фахівці оцінюють не тільки ваші знання, а й уміння спілкуватися, висловлювати власні думки, грамотну і зв'язну, логічну вірну мову, ваші емоції під час розповіді. Піддаватися оцінювання буде все, тому так важливо, щоб вами займався професіонал.

Якщо тема вас не цікавить, то ви повинні вміло це приховати. Навпаки, від ступеня вашої зацікавленості і вміння обговорювати будь-яку тему буде залежати ваш бал. Ви можете записувати перший час свої відповіді на аудіо, щоб зробити правильні висновки і підготуватися до цієї частини тестування. Тут неможливо завчити фрази і здавати тест. Ваше завдання - природньо і грамотно відповідати на питання, розкрити тему.

Резюме

Якщо ви зважилися на проходження IELTS, то варто цілком і повністю приділити цьому питанню весь вільний час. Ви повинні читати англійською, розмовляти, більше слухати мову. Не використовуйте завчені фрази, адже вас оцінюють і за оригінальність відповідей. Ви можете спробувати самостійно підготуватися до цього випробування, але досвід фахівця може зробити ваші зусилля успішними з першого разу, дозволять зрозуміти ваші сильні сторони і отримати бажаний сертифікат IELTS.

Ми завжди раді допомогти вам у досягненні поставлених цілей в найкоротші терміни!

Пройти тест