Інтенсивне вивчення мови: основні методики

Інтенсивне навчання іноземної мови передбачає швидке досягнення потрібного розмовного рівня мови і передбачає базові знання граматики, які для цього необхідні. Ви зможете оперативно, в найкоротший термін засвоїти матеріал і подолати страх спілкування іноземною мовою. Досить часто люди розуміють мову, але не можуть змусити себе на ній розмовляти в силу психологічних причин. Інтенсивний курс вивчення мови дозволить позбутися цих проблем і швидко досягти того

рівня знань, який необхідний для поїздки, переговорів, кар'єрного розвитку і т.д. Причин для швидкого освоєння мови може бути маса, але підсумок один - ви цілеспрямовано рухаєтеся до результату. Щоб вивчати англійську мову в прискореному режимі, викладачі можуть запропонувати вам різні методики.

Всі методики інтенсивного вивчення англійської мови фахівці поділяють на два напрямки:

1. Методики, які засновані на запам'ятовуванні неймовірних обсягів інформації.

2. Методи, які нехтують теорією і роблять акцент на практичну сторону (розмовну мову).

Інтенсивна методика - можливість отримати результат з мінімальними витратами.

Інтенсивний метод вивчення іноземної мови дозволяє отримати бажаний результат в мінімальний термін. Саме тому він ідеально підійде тим, для кого кожна хвилина - це втрачені гроші. Можливість вивчити англійську мову в прискореному режимі заснована на шаблонності. Запам'ятавши прості стійкі вирази, ви вже можете розмовляти зі співрозмовником.

Якщо ви вибрали таку методику, то не зможете займатися читанням англійської класики в оригіналі, але це і не є вашою метою. Такий метод спрямований на освоєння розмовної мови на тому рівні, який вам необхідний. Якщо говорити про терміни, то 2-3 місяці дозволять вам добитися бажаного рівня і вільно спілкуватися англійською мовою.

Комунікативний метод - спілкування без меж.

Ця методика має безліч шанувальників. Такий спосіб вивчення мови направлений на інтенсивну практику спілкування. Якщо ваша мета - навчитися говорити і сприймати мову, то саме ця методика є кращою для вас. Наголос робиться саме на ці мовні складові.

Звичайно, є і недоліки:

- складні мовні конструкції не вивчаються, оскільки не відповідають поставленим цілям;

- використовуються кліше;

- письмова мова залишиться нерозвиненою.

Ці недоліки відповідають вашим цілям, адже в розмові ми дуже рідко використовуємо довгі речення, а писемна мова не є нашим пріоритетом. Головна перевага методики в тому, що вона дозволяє ефективно побороти страх перед спілкуванням. У вас будуть необхідні знання для вільного спілкування в будь-якій ситуації.

Якщо є можливість пізніше розширити область своїх знань і вдосконалити володіння мовою, то не варто втрачати такий шанс, адже розмовна мова - це не вся мова, а тільки його частина.

Британські методики досить часто засновані на комунікативному методі навчання, але вони вдосконавлюються сучасними методиками. Це дозволяє зробити курси ефективніше з урахуванням можливостей і вимог кожного, забезпечує індивідуальний підхід. Найчастіше курси націлені на розвиток навичок, які необхідні в роботі: розмова, ділові зустрічі, доповіді, презентації або ділове листування.

Суггестопедія - болгарська методика інтенсифікації

Досить часто за основу методик прискорення навчання іноземної мови береться теорія Георгія Лозанова - болгарського вченого, який

своїми дослідженнями показав, що часом людина володіє величезними резервами пам'яті, які просто потрібно розкрити.

Якщо розширити психічні та інтуїтивно-афективні бар'єри, то можна значно збільшити можливості вашого мозку. За його способу максимум вдавалося запам'ятати тисячу нових слів за одне заняття. Що потрібно для успішного навчання? Прекрасно підготовлений викладач за даною методикою, який успішно зможе завоювати авторитет і підійти до виконання обов'язків творчо.

Результативність методики:

- ви зможете запам'ятати величезну кількість даних і навчитеся ефективно їх використовувати;

- зможете вміло використовувати резерви пам'яті в різних областях, гнучко варіювати спілкування;

- отримаєте нову мотивацію у вивченні мови;

- позбудетеся від скутості, сором'язливості, страху.

Методика Г.А. Китайгородської

На інтенсивних курсах іноземних мов ця методика вже стала класикою. Вона поєднує в собі кілька методів і заснована на принципах суггестопедії. Необхідно використовувати резерви особистості для ефективного навчання та впливати психологічно.

Людина на курсах не повинна втомлюватися і втрачати увагу. Активний стан потрібно навчитися підтримувати всі заняття. Ця методика створена привести людину на заняттях в активний розумовий стан, а часом і фізично. Такий спосіб багато в чому нагадує нам вивчення мови

маленькою дитиною. Це ефективна методика, яка дозволяє кожному досягти бажаних результатів досить швидко. Процес навчання дуже природний і комфортний для кожного.

Переваги методики в тому, що поступово людина нарощує свої знання, вчиться використовувати їх для спілкування з іншими і з легкістю застосовує знання в різноманітних ситуаціях. Немає страху перед спілкуванням з іншими, що дуже часто є проблемою для багатьох.

Викладач повинен правильно підбирати завдання і створювати атмосферу на курсах, з урахуванням рівня знань, цілей учнів. Важливо використовувати креативні завдання, творчі конкурси, щоб зацікавити людину і допомогти йому залишатися активним весь час в процесі навчання.

Переваги інтенсивного вивчення англійської з нами

1. Ми поставимо вам вимову, інтонацію.

2. Навчимо основним граматичним принципам, які необхідні для спілкування.

3. Розширимо лексику в потрібному для вас напрямі.

4. Навчимо вільно спілкуватися і вести ділову переписку.

5. Ви зможете подолати свій мовний бар'єр і з легкістю знаходити спільну мову з людьми в будь-якій ситуації.

6. Максимум живого спілкування.

7. Цікаві та ефективні тренінги, рольові ігри.

8. Використання дієвих технік для вивчення англійської.

Ми враховуємо особливості кожної людини, її цілі, тимчасові рамки і комбінуємо, змінюємо сучасні методики так, щоб прискорити процес навчання без втрати якості. Індивідуальний підхід завжди дає найкращі результати!

Пройти тест